Przejdź do treści

Agroturystyka Spękane Skały

Strona główna » Wokół nas » Spękane Skały

Spękane Skały

Znacie już nasz apartament, do którego Was serdecznie zapraszamy, ale nie poznaliście jeszcze miejsca, któremu zawdzięczamy nazwę. Chcemy przybliżyć Wam Spękane Skały. Jesteśmy zakochani w widokach, które są niepowtarzalne.

Spękane skały sięgają do 711m n.p.m i znajdują się między Miszkowicami, a Jarkowicami. Przez długi czas służyły jako często odwiedzany punkt turystów- pozostawione platformy widokowe zaopatrzone w barierki służą do dziś. Start wędrówki rozpoczyna się za starą szkołą w Miszkowicach, która znajduje się kilometr od naszego domu. Do szczytu w czasach przedwojennych prowadziły kamienne schody, które niestety w czasie wojny uległy zniszczeniu. Szlak prowadzący na ich szczyt łatwo znaleźć, jest oznaczony na mapach

Dodatkowym atutem są oznaczenia na tabliczkach, na których są skrupulatnie opisane szczyty ciągów skał. Na szczyty prowadzi 80 dróg wspinaczkowych, znajdujących się na 12 skałkach. W ramach projektu zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze została wymieniona stała asekuracja, zainstalowane stanowiska zjazdowe oraz punkty asekuracyjne, które spełniają wszystkie wytyczne dotyczące bezpieczeństwa użytkowników. Działacze Fundacji WSPINKA zadbali o usunięcie kruchych skał, które mogłyby stwarzać dodatkowe niebezpieczeństwo.

Widoki ze Spękanych Skał zapierają dech w piersiach- widać stamtąd Karkonosze oraz Góry Krucze. Zapraszamy Państwa do odkrywania z nami tajemnic i oglądania pięknych widoków ze szczytów, które obiecujemy, że zaprą Wam dech w piersiach.